تبلیغات
لاشک(کجور مازندران) - متن کامل گفتگوی تلویزیونی نماینده مردم شریف نوشهر و چالوس
لاشک(کجور مازندران)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
سایه محبت خود را از ما دریغ نفرمایید و نظر خود را در مورد این وبلاگ اعلام کنید.

متن کامل گفتگوی تلویزیونی نماینده مردم شریف نوشهر و چالوسدکترقاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس و کجور و کلاردشت و نماینده معین مردم تنکابن ، عباس آباد و رامسر در غرب مازندران در گفتگویی تلویزیونی خود با مردم که در تاریخ ششم اسفند ماه 91 از شبکه تبرستان پخش شد عملکرد شش ماهه خود را بعنوان نماینده مجلس برای مردم این مناطق تشریح کرد که در ادامه مطلب خواهید خواند...


نماینده مردم نوشهر و چالوس گفت: مجلس دو وظیفه اساسی بر عهده دارد که یکی قانونگذاری و دیگری نظارت بر قانون یا اجرای قانون را نمایندگان مجلس باید با چشمانی تیزبین نظارت داشته باشند.

قاسم احمدی افزود: از ابتدای مجلس یکم تا پایان مجلس هشتم حدود 2700 مصوبه انجام شد که از این میزان تقریبا دو سوم آن لوایحی بود که از دولت به مجلس آمد و یک سوم نیز طرحهایی بود که خود مجلس ارائه داد.

وی بیان کرد: اما در مجلس نهم تاکنون بیش از 120 طرح به داخل مجلس آوردیم و حدود بیش از 80 لایحه نیز از دولت به مجلس آورده شد یعنی برای اولین میزان طرحهای نمایندگان مجلس نسبت به لوایح دولت فزونی یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در جایی که نیاز بود تذکراتی به وزیر در حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس ، غرب مازندران و یا کل مازندران داده شود تذکر داده شد و نیز در طرح سوال از وزرا مباحثی مطرح شد و حتی تحقیق و تفحص هم بود که بنده هم تحقیق و تفحص از بنادر و دریانوردی نوشهر را مد نظر داشتم و الحمدالله با اقدامات عملیاتی که صورت گرفت نتایج بسیار مثبت و خوبی در پی داشت و دیگر این تحقیق و تفحص را ادامه ندادیم چون آنچه اتفاق مثبت برای بندر نوشهر نیاز بود انجام شود در حال اجرا است و همچنین بحث تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد بود که بنده بعنوان رئیس کمیته آموزش و پژوهش تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد کشور به خدمتگزاری مشغول هستم.

وی وفاق و همدلی را در پیشبرد امور و اهداف در راستای خدمت به مردم بسیار مهم دانست و گفت: از مسئولین استان ، ائمه جمعه و فرمانداران حوزه انتخابیه تشکر می کنم و خوشبختانه روح تفاهم و تعامل و همراهی وجود دارد و یقینا خداوند هم برکات خود را نازل خواهد کرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس مهمهریتن دغدغه امروز مردم مازندران بیکاری جوانان دانست و افزود : آنچه که در ایام انتخابات دغدغه داشتیم و به مردم اعلام می کردم همین موضوع بیکاری جوانان بود.

وی با اشاره به اینکه امروز بالغ بر چهار میلیون جوان جویای کار در کشور داریم ادامه داد: خوشبختانه اتفاقات خوبی در کشور حال وقوع است که استان مازندران نیز  حدود هزار نفر نیروی انسانی را در تاریخ یازدهم اسفند ماه جذب دارد.

وی تصریح کرد: در نشستی که با معاونین قبلی رئیس جمهوری در توسعه منابع انسانی و نیز با استاندار و معاونت نیروی انسانی ایشان داشتیم مقرر شد تا مبنای آزمون استخدامی بومی گزینی در حوزه شهرستانی باشد یعنی هر کسی در شهرستان خودش جذب شود.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به استعدادها و ظرفیتهای بالای گردشگری در مازندران پرداخت و بیان کرد: مازندران برای سرمایه گذاری پتانسیل های فراوانی دارد و کمتر استانی این فضا و پتانسیل ها را دارد ولی ما کمتر از پتانسیل های خود استفاده کردیم و فقط به ویلا سازی بسنده شد.

وی ابراز کرد : مازندران امکانات و استعدادهای زیادی در حوزه های مختلف و بخصوص در حوزه گردشگری دارد و فضاهای گردشگری ما باید به علم روز مجهز شوند.

وی عنوان کرد : بزودی مجموعه ای صنعتی در نوشهر کلنگ زنی خواهد شد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد کارهای اداری آن رو به اتمام است و برابر آنچه که سرمایه گذار وعده کرد در یکی از همین کارها در عرض دو سال و نیم دیگر 700 نفر در یک مجموعه جذب شوند و بنابراین این نوع کارها ضرورت دارد و باید آنرا جذب و تقویت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : به لطف خدا دانشکده گردشگری و میراث فرهنگی را در نوشهر به تصویب رساندیم و شورای گسترش نیز کارهای آن را انجام داد که در همین اسفندماه فعلا با دو رشته مردم شناسی و گردشگری در نوشهر راه اندازی خواهد شد و این اولین دانشگاه دولتی در غرب مازندران است که ایجاد و تاسیس شد و همین کارها مردم را امیدوار می کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در نوشهر سابقه یازده ساله دارد اظهار کرد: متاسفانه فضای ساختمانی مورد نیاز برای این دانشگاه ایجاد نشد اما با پیگیریهایی که انجام شد و با همراهی رؤسای دانشگاه پیام نور کشور ، استان و نوشهر با اعتباری حدود دو میلیارد و 300 میلیون تومان حدود دو هکتاز زمین برای احداث دانشگاه پیام نور نوشهر خریداری شد و پیگیر هستیم تا برای سال 92 عملیات احداث ان آغاز شود تا یک فضای آبرومندانه ای در حوزه علم و دانشگاهی برای مردم عزیز منطقه باشد که مراحل اسنادی آن و نیز جابجایی های لازم انجام شد.

احمدی گفت: برای نخستین بار دانشگاه فرهنگیان در غرب استان مازندران راه اندازی و افتتاح شد و در فضای بسیار بزرگ و چندین هکتاری در نوشهر قرار دارد که در گذشته نیز سابقه تربیت معلم را دارد و اکنون دانشجویان خوبی هم پذیرش شدند و ما آمادگی داریم تا آنرا تقویت کنیم.

وی بیان کرد : ساختمانی در کنار همین دانشگاه فرهنگیان قرار دارد که از سفر هیئت دولت احداث شد و این فضا نیمه کاره علیرغم آنکه یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای آن هزینه شد اما حدود سه سال رها شده بود ولی با هماهنگی وزارت علوم آنجا را نیز بعنوان یک دانشگاه دولتی مد نظر قرار داریم تا تقویت شود.

وی در ادامه جایگاه و شأنیت آموزش را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: آموزش و پرورش باید ساختمان آبرومندانه ای داشته باشد و بر این اساس با پیگیریهایی که انجام شد کلنگ ساختمان اداری آموزش و پرورش شهرستانهای نوشهر و چالوس در سال آینده به زمین خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد : در حوزه تقسیمات کشوری نیز اتفاقات خوبی رخ داد و با توجه به اینکه نماینده معین مردم شریف و مومن تنکابن ، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی نیز هستم با پیگیریهایی که انجام شد کلارآباد در حوزه شهرستان عباس آباد در ایام دهه فجر  به بخش ارتقا یافت و منطقه " کترا " را هم پیگیر بودیم تا به شهر تبدیل شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در ادامه گفتگوی خود با مردم به پتانسیل های کجور پرداخت و بیان کرد : کجور روستاهای بزرگی دارد و انسانهای بزرگی را نیز در خود پرورش داده است و دارای تاریخ بسیار کهنی نیز است.

وی افزود: خود روستای کجور که تاکنون روستا مانده بود به لطف خدا در ایام دهه مبارک فجر به شهر ارتقا یافت و شهرداری آن نیز افتتاح شد و انشاله این شهرداری بتواند خدمات بسیار خوبی را به مردم بدهد.

وی ابراز کرد: اکنون بخش کجور دارای دو شهر به نامهای شهر پول و شهر کجور شد که می تواند خدمات قابل توجهی را به مردم ارائه کند.

وی گفت: درصدد هستیم تا صلاح الدین کلای نوشهر را که مردمانی شریف و پرتلاشی دارد به بخش ارتقا یابد که درحال پیگیری کارهای آن نیز هستیم و در بخش کجور نیز با پیگیریهایی که در حال انجام است پیشنهاد شد به دو بخش تقسیم شود که یک بخش آن به مرکزیت شهر پول و دیگری به مرکزیت شهر کجور تا خدمات رسانی به مردم کجور راحت تر انجام شود.

احمدی خاطرنشان کرد : برای شهرستان شدن کلاردشت پیگیریهایی انجام شد و نامه ای با امضای کل نمایندگان استان مازندران به رئیس جمهور تقدیم شد و البته مرزن آباد همچنان در حوزه استحفاظی چالوس باقی خواهد ماند و کلاردشت بصورت مستقل با فضای موجودش بعنوان شهرستان جدید در می آید.

وی به حضور مسئولین و مقامات کشوری در حوزه نوشهر و چالوس در طول شش ماهه گذشته اشاره کرد و بیان داشت: شخص آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از آزاد راه تهران شمال و خصوصا قطعه چهارم را مورد بازدید مستقیم خود قرار دادند و نیز در همین ایام دو رئیس کمیسیون آموزش عالی و تحقیقات و کمیسیون امور داخلی و شوراها و نیز سه وزیر در حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس حضور پیدا کردند و در شورای اداری نیز بصورت مستقل کجور ، چالوس و ... برنامه هایی داشتیم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس با بیان اینکه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز از شهرکهای صنعتی مرزن آباد و آبندانک نوشهر بازدید کردند اظهار کرد : در روزهای آینده نیز اعضای کمیسیون عمران مجلس بصورت مستقل از بندر نوشهر بازدید و پیگیریهای لازم در خصوص این بندر را انجام خواهند داد که البته همه این کارها در سایه تعامل و همکاری انجام می شود.

احمدی ضمن قدردانی و تشکر از نمایندگان ادوار گذشته تصریح کرد : یکی از کارهای بزرگ بحث آزاد راه تهران شمال است که این آزاد راه سه رئیس جمهور را به خود دید اما پیشرفت چندان قابل توجهی نداشت.

وی ادامه داد: با همکاری وزیر راه و شهرسازی ، این پروژه که جزو پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت فاز چهارم آن از مرزن آباد تا چالوس بسیار عالی و با سرعت عمل خوب در حال انجام است و هر چند تذکری هم دادم که کیفیت نباید فدای سرعت شود بلکه باید در بحث کیفیت کار نیز دقت لازم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود : اگر مشکلی پیش نیاید تا پایان سال 92 به بهره برداری می رسد و در اختیار مردم منطقه ، مسافران و گردشگران عزیز قرار می گیرد و البته غافل هم نماندیم که همین جاده قدیم دچار آسیب شود و در نقاطی از این مسیر در حال روکش آسفالت است و این نشان می دهد که در فکری این هستیم که فضای قدیمی نیز باید حفظ بماند و همچنین پیگیر سه فاز دیگر از جمله منطقه " کَن " تا " شهرستانک "  آزاد راه نیز هستیم.

وی عنوان کرد : دو قطعه از شهرستانک تا پل زنگوله و از پل زنگوله تا مرزن آباد کار خاصی رخ نداد و در این مورد نیز پیگیری انجام شد و مقرر است به همراه آقای لاریجانی رئیس مجلس با آقای نیکزاد وزیر راه و شهرسازی نشست اختصاصی داشته باشیم تا پیگیریهای لازم انجام شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس درباره گازرسانی به کلاردشت و کجور و مرزن آباد ابراز کرد: گاز رسانی به کلاردشت با کندی انجام می شد که به لطف خدا در چند ماه گذشته سرعت عمل خوبی به خود گرفت و همچنین دو روستای باقیمانده " طبرسو " و پی قلعه "را نیز در همین ایام دهه فجر کلنگ زنی شدند تا دیگر نقطه ای از کلاردشت بدون گاز نماند و اما مرزن آباد دچار یک سری مشکلات مالی بود که جلسه ای با وزیر اقتصاد داشتیم دستور دادند تا مدیرعامل بانک ملی کشور تا مازندران وامی را اخذ کند تا گازرسانی به مرزن آباد انجام شود که خوشبختانه این کار نتیجه مثبت داد.

وی افزود: در یک نشستی که حدود یک ماه قبل با حضور مدیرعامل گاز مازندران و یک تیم مهندسین مشاور انجام شد بحث گاز رسانی به بخش کجور نیز از منطقه صلاح الدین کلا و پی کلا به منطقه کجور مورد بررسی قرار گرفت و مطالعات آن در حال انجام است و طبق گزارش مهندسین مشاور طرح ، پیامهای خوبی داده شد و اکنون پیگیری گاز رسانی به بخش کجور نیز هستیم تا این منطقه نیز از نعمت گاز برخوردار شود.

وی بیان کرد : راه دسترسی به کجور از ویسر و پل ماشلک مشکل زیست محیطی داشت که خوشبختانه این مشکل برطرف شد و برای سال آینده اعتبارات لازم برای احداث این مسیر قرار داده شد.

احمدی بندر و فرودگاه نوشهر را دو نقطه مهم و حیاتی برای این شهرستان ارزیابی کرد و گفت : یک نشست اختصاصی در بندر نوشهر با حضور مسئول بنادر و دریانوردی کشور و معاون وی انجام شد و پیگیریهای لازم در حال انجام است و امیدواریم به نقطه ای برسیم که این بندر را یک بندر قوی ببینیم و همچنان که در غرب مازندران قطب اقتصادی بود همان حالت حفظ شود و تقویت شود.

وی ادامه داد: در فرودگاه نوشهر نیز به دلیل عدم وجود دستگاه V.D.O.R پروازها در روزهای مه آلود و بارندگی دچار مشکل می شدند اما به لطف خدا و با پیگیریهایی که انجام شد این دستگاه در هفته گذشته با سه دستگاه کامیون وارد فرودگاه نوشهر شد و دوستان ما در این فرودگاه قول دادند ظرف مدت یک ماه نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس همچنین درباره معضل ترافیک چالوس اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلات چالوس ، ترافیک آن است و زمانی که ازدحام جمعیت وارد چالوس می شود ترافیک هم تشدید می شود و به همین منظور زمانی که فرماندار چالوس بودم در سفر اول هیئت دولت به مازندران نامه ای برای رئیس جمهور نوشتم تا چالوس را قطعه 25 آزاد راه تهران شمال اعلام کنند و این قطعه فقط بتواند طرحهای ترافیکی داخل چالوس را حل کند ولی متاسفانه اقدام خاصی صورت نگرفت و اکنون ترافیک یکی از مهمترین مشکلات چالوس است.

وی با بیان اینکه در چالوس در دو نقطه گره ترافیکی داریم خاطر نشان کرد : در دو نقطه چالوس از خیابان فرهنگ به سمت میدان مخابرات و دیگری خیابان منتهی به بیمارستان واقعا ترافیک بسیار سختی وجود دارد و این نیز در دستور کار قرار داده شد و با پیگیریهای شورای شهر و شهرداری در حال انجام است و با وزیر اقتصاد و راه و شهرسازی نیز دراین خصوص صحبت کردم تا فکری اساسی شود.

وی همچنین به معضل سیل در منطقه اشاره کرد و عنوان داشت: سیل معضل بزرگ چالوس و نوشهر و کلاردشت و بلای جان مردم شد و مردمی که با زحمت در طی سالها ، زندگی فراهم می آورند اما با نیم ساعت بارندگی شدید و وقوع سیل همه دسترنج و زندگی مردم را از بین می رود.

وی تصریح کرد : برای سیل اخیر در 22 آبان کار خاصی انجام نشد و هنوز بسیاری از مردم نوشهر و چالوس دچار مشکل هستند بنابراین باید استاندار و سایر مسئولین استان باید بطور جدی این موضوع را پیگیر باشند و بنده نیز از وزارت کشور و هیئت دولت پیگیر این مشکلات ناشی از سیل 22 آبان در نوشهر و چالوس هستم و به نظرم هنوز اقدام خاصی صورت نگرفت و بعنوان نماینده مردم درخواست تسریع در پیگیری این موضوع از سوی مسئولین و متولیان امر را دارم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد : طرح جامع سیلاب را با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی غرب مازندران پیگیری کردیم و این طرح را به رئیس مجلس دادم و ایشان نیز به کمیسیون عمران دادند و الان در این کمیسیون در حال برنامه ریزی است و بنابراین اگر بودجه ای برای این طرح لحاظ شود مطمئنا این دغدغه های ناشی سیل کم خواهد شد.

وی عنوان کرد : از دیگر مشکلات موجود در منظقه وجود پلهای غیر استاندارد در سطح شهر است که با کمترین بارش ارتفاع آب از ارتفاع پل بالاتر می رود و همین باعث می شود که مردم دچار خسران شوند.

وی تصریح کرد : دیواره بندر نوشهر نیز از موضوعاتی است که دراین باره آقای صدر رئیس بنادر و دریانوردی کشور  و مدیرکل بنادر ودریانوردی مازندران صحبت کردیم و قرار بر این است تا دیوار بندر برداشته شود و به جای آن فنس کشی و یا دیواره های حفاظتی کشیده شود تا هم باعث زیبایی شهر شود و هم در مواقع وقوع سیل مردم نوشهر دچار خسران نشوند.

 احمدی مقوله بهداشت و درمان و سلامت را بسیار حیاتی بر شمرد و افزود: هر چقدر برای این بخش هزینه کنیم کم است.

وی گفت: خوشبختانه بیمارستان چالوس ساخته شد و مراحل پایانی فیزیکی آن در حال انجام است اما تنها ساختمان بیمارستان گره گشای مردم نیست.

وی ادامه داد: نامه ای را با امضای کل نمایندگان مازندران به وزیر وقت و سپس سرپرست وزارت بهداشت زدیم که بیمارستان چالوس افتتاح نشود چرا که اگر قرار است افتتاح شود باید همزمان تجهیزات آن نیز به روز شود و نیز همزمان نیروی انسانی ماهر هم به تعداد لازم در آنجا اضافه شود و اگر این اتفاق بیفتد مشکل درمانی حل می شود و خوشبختانه دراین باره اقدامات لازم در حال انجام است.

وی تصریح کرد : برای اولین بار 18 پزشک متخصص همزمان وارد نوشهر و چالوس شدند و تعدادی دیگر نیز به حوزه عباس آباد ، تنکابن و رامسر هم اختصاص یافت
نوع مطلب :
برچسب ها : قاسم احمدی لاشکی، قاسم احمدی، مجلس شورای اسلامی، نوشهر و چالوس، تنکابن و رامسر،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 7 اسفند 1391
جمعه 29 اردیبهشت 1396 07:08 ق.ظ
Hi there Dear, are you really visiting this web site regularly,
if so afterward you will without doubt take nice know-how.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
ابزار پرش به بالا ابزار پرش به بالا
دریافت کد جملات شریعتی


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب